JESENIČTÍ FLORBALISTÉ OVLÁDLI NÁRODNÍ FINÁLE

Národní finále ČEPS cupu ovládli jeseničtí florbalisté

Nádherné florbalové představení se uskutečnilo 19. března v Praze v hale na Děkance, kde sídlí extraligoví florbalisté a florbalistky Bohemians. Konalo se zde národní finále ČEPS cupu (loňský Pohár Českého florbalu základních škol), na němž se sešly nejlepší týmy v chlapecké kategorii západní části naší republiky. Bojovalo se o tři postupová místa mezi nejlepší z nejlepších, kteří se sejdou 20. dubna na závěrečném turnaji v Ostravě. O den později zde vyvrcholí letošní extraligová florbalová sezona již tradičním superfinále.

Pražského národního finále se možná trochu překvapivě, i když výsledky v okresním a krajském kole leccos naznačovaly, zúčastnili i naši florbalisté z 1. stupně ZŠ. Mezi osmi nejlepšími celky se rozhodně neztratili, ba naopak! Po suverénním postupu ze základní skupiny je čekal nebezpečný soupeř ze ZŠ Kamenická Děčín. Jenže naši kluci byli i nadále suverénní, svého soupeře přestříleli 7:2 a odsoudili jej pouze k boji o konečné třetí místo. Ani tento výsledek je však neuspokojil. Ve finálovém zápase vyzvali již tradičního účastníka finálového turnaje Rytíře z Kunratic. Také v tomto zápase ukázali větší sehranost, a jak uznal i jejich soupeř, byli jasně lepší. Po výsledku 5:2 se radovali z vítězství a zisku zlatých medailí. Zajistili si tak postup do ostravského finále!!!

Za skvělou reprezentaci naší školy jim patří obrovský dík, stejně jako jejich trenérovi Filipu Navrátilovi.

M. Eisman

Přikládáme odkaz na reportáž z pořadu Zprávičky (přesuňte si čas na 3:08)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky/218411000160321/#shadowContent