PRAŽSKÉ POETICKÉ SETKÁNÍ

Ve dnech 13. a 14. 3. 2018 se v Domě dětí a mládeže Jižní Město uskutečnilo okresní kolo tradiční recitační přehlídky Pražské poetické setkání.

 Ve čtyřech kategoriích se představilo přes šedesát recitátorů. Naši školu zastupovali: Adéla Janková, Filip Růžička, Adéla Drechslerová, Anna Klimtová, Julie Mikešová, Silvie Dobrevová a Valerie Voborská. Porota ve složení Radka Tesárková, Eva Hadravová, Ivana Pernicová a Ivana Sobková udělila v každé kategorii několik ocenění za kontakt s divákem, přirozený projev a výběr a pojetí textu a také vybrala jednoho až dva recitátory, kteří postoupili do krajského kola přehlídky.

 Celkem se recitátorům z naší školy podařilo získat šest ocenění včetně postupu do krajského kola recitační přehlídky (Julie Mikešová). Všem dětem děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci školy a Julii přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se uskuteční 14. dubna v Praze 8.

 

MgA. Štěpánka Gabriella Borská