30 LET OD UPLYNUTÍ SAMETOVÉ REVOLUCE (7. C)

Vzpomínka na naši školu

  V tomto roce si připomínáme 30 let od uplynutí sametové revoluce. Na hodně místech v České republice probíhají oslavy a různé události k 30 letům svobody. Bohatý kulturní program, oslavy a připomenutí událostí z listopadu 1989 probíhaly 14. a 15. listopadu i v Jesenici.  Jesenice spolu s občany připravila výstavu a retro muzeum, sametový lampionový průvod, literární a výtvarnou soutěž, vzpomínkový večer a další zajímavé akce. Mezi ně patřilo i vysázení třiceti stromů jako symbolu svobody.

  Naše třída dostala návrh adoptovat jeden ze třiceti stromů, které budou součástí symbolického stromořadí svobody.  Návrh se nám líbil a přijali jsme ho. Strom jsme si adoptovali dohromady s třídou 7. A a se 7. D. Ve čtvrtek 14. listopadu bylo v odpoledních hodinám dobrovolné setkání u naší školy, kde zástupci Jesenice zasadili památeční lípu.  K lípě se zakopala kovová krabička, do které byly vloženy věci typické pro naši dobu – pero, starší telefon, výtisk časopisu Blesk aj. Potom jsme se šli podívat, kde se náš strom nachází. U stromu jsme si udělali společné fotky a povídali o tom, co se stalo.  Jsem ráda, že máme místo „Náš strom“, kde se budeme moci v budoucnu setkávat a zavzpomínat, jaké to bylo. Bude to taková „Vzpomínka na naši školu“.

  Byl to hezký den a moc hezká akce.

 

                                                                            za 7. ročník napsala Kamila Medková (7. C)