ADVENTNÍ KONCERT ZUŠ V SCJ 13. 12. 2018

Společenské centrum Jesenice bylo ve čtvrtek zaplněné do posledního místa. Na adventní koncert, který již tradičně připravují žáci a učitelé základní umělecké školy přišli nejen rodiče a další příbuzní všech vystupujících, ale také spolužáci, kolegové současní i bývalí, někteří nově zvolení zastupitelé, zkrátka všichni, kteří si našli čas alespoň chvilku prožívat advent trochu jinak. Na scéně, kterou v duchu Vánoc vytvořili výtvarníci Pavla Naďová a Tibor Rozsnyó se svými žáky, vystoupily v první polovině koncertu sólově tři klavíristky a různá komorní uskupení: houslový soubor, flétnové soubory, akordeony, duo trumpetové, violoncellové, kytarové, trio saxofonů s pěveckým souborem, děvčata z literárně dramatického oboru předvedla scénicky zpracovaný úryvek z Malého prince a malé tanečnice choreografii Tanec pro radost. Touto částí programu provázeli Anička a Patrik, dvojice šikovných moderátorů z literárně dramatického oboru ZUŠ. Druhá polovina programu patřila školnímu orchestru Jesband pod vedením Josefa Bárty, který si tentokrát kromě pěveckého souboru Jany Hrdličkové pozval hosty z profesionálních scén: zpěvačku a herečku z Ordinace v růžové zahradě Petru Pudovou, zpěvačku Ivanu Košínovou a zpěváka, skladatele, textaře, aranžéra a producenta Jarka Šimka. Jako host z nedaleké Kamenice vystoupil s Jesbandem také pěvecký sbor dospělých pod vedením sbormistryně Alžběty Brzotické. Velký a zasloužený aplaus patřil Janě Hrdličkové za obdivuhodný výkon v náročném duetu Christiny a Erika z muzikálu Fantom opery. V závěru pak zazněla v podání obou sborů, orchestru, všech sólistů i některých posluchačů v publiku tradiční vánoční píseň Narodil se Kristus Pán.

Blažena Lvová,
ZŘ školy pro ZUŠ