ADVENTNÍ SETKÁNÍ 2018

Adventní setkání

K poklidně slavnostní náladě blížících se vánočních svátků se naše škola rozhodla přispět společným adventním setkáním dětí, rodičů, učitelů a přátel. Role byly rozděleny podobně jako v loňském roce: žáčci prvního stupně se postarali o vánočně laděná vystoupení a druhý stupeň se ujal organizace malých adventních trhů a přípravy občerstvení pro všechny příchozí. Na čtvrteční odpoledne a podvečer se všichni dlouho a pečlivě připravovali a výsledek stál za to. Od čtyř hodin se bezmála dvě hodiny na pódiu střídali recitátoři, zpívalo se, tančilo a k vidění byla i vánoční pohádka. Překrásné české tradiční motivy doplňovala různá originálně pojatá vystoupení a několik anglických písniček. Jednu z nich nacvičila s žáky třetího ročníku i Australanka Madeline Jane Greene, lektorka angličtiny na naší škole. Odměnou za skvělé výkony, radost a nadšení všech malých i větších účinkujících byl pak potlesk diváků, kterých letos opravdu nebylo málo. Kromě rodičů, prarodičů a sourozenců přišel děti podpořit také nový pan starosta Jesenice, ing. Pavel Smutný, společně s místostarostou Martinem Kurucem. Vystoupení se bezpochyby vydařilo podle představ. A soudě podle toho, jak svědomitě všichni ochutnávali domácí cukroví a další sladké a slané dobroty, také dětský adventní trh slavil úspěch a velkou měrou přispěl k tomu, že jsme si společně mohli užít pohodový podvečer a alespoň krátkou chvilku sblížení.

Ještě jednou děkujeme všem za účast a přejeme příjemné předvánoční dny,

ZŠ A ZUŠ JESENICE, p.o.