HODNOCENÍ ŽÁKŮ

Vážení rodiče, milí žáci,

v příloze této zprávy najdete vyhlášku 211/2020 Sb. ze dne 27. 4. 2020 o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve 2. pololetí školního roku 2019/2020.

Na základě této vyhlášky a po zvážení všech aspektů souvisejících s distanční výukou jsme rozhodli o následujícím způsobu hodnocení:

žáci všech ročníků budou hodnoceni standardně klasifikační stupnicí (výborný, velmi dobrý, dobrý, dostatečný…).

Během závěrečného hodnocení budeme vycházet z těchto kritérií:

1. z podkladů pro hodnocení získaných v druhém pololetí v době, kdy nebyla zakázána osobní přítomnost žáků ve škole (tj. do 10. 3. 2020);

pouze podpůrná budou tato kritéria:

1. podklady pro hodnocení získané při vzdělávání na dálku, pokud měl žák pro takové vzdělávání odpovídající podmínky;

2. podklady pro hodnocení získané v době, kdy se žáci základních škol účastnili ve škole vzdělávacích aktivit formou školních skupin (tj. od 25. 5. 2020 do konce školního roku);

3. popř. hodnocení výsledků žáka za první pololetí školního roku 2019/2020.

Při hodnocení budeme respektovat pokyn MŠMT, že klasifikace na vysvědčení by vzhledem k výrazně diferencovaným podmínkám pro vzdělávání ve 2. pololetí neměla být výrazně horší než v předchozím pololetí.

Změnou vyhlášky č. 353/2016 Sb. MŠMT stanoví, že vysvědčení z tohoto pololetí se nebude vyhodnocovat při přijímacím řízení na střední školy a nebude ani součástí dokumentů přikládaných k přihlášce (především se týká žáků budoucích 5., 7. a 9. tříd).

Vysvědčení převezmou žáci (alespoň doufáme) dle původního plánu 26. 6. 2020 v rámci třídních kolektivů. O způsobu a programu předání vysvědčení budete informováni. Vše pochopitelně závisí na aktuální epidemiologické situaci.

Ředitelské volno naplánované na 29. a 30. 6. 2020 zůstává nezměněno.

Přiložené soubory