JARNÍ KONCERT ZUŠ - 10. 4. 2019

Ve středu 10. dubna se velký sál Společenského centra Jesenice zaplnil především příznivci, přáteli a známými na již tradičním jarním koncertu orchestru základní umělecké školy, který vystupuje poslední roky jako JESBAND. Nově a nápaditě sestavený program zahrnoval posluchačsky vděčné orchestrální úpravy známých písní, jazzové standardy i swingové šlágry. S orchestrem mladých muzikantů pod vedením učitele ZUŠ Josefa Bárty vystoupili hosté,  jimiž byli tentokráte m. j. kolegové a kolegyně z jesenické ZŠ a ZUŠ, kteří vystřídali naprosto plnohodnotně loňské hostující tváře ze showbyznysu. Sekci smyčcových nástrojů tvořili žáci houslového oddělení spolu se svou učitelkou E. Mynaříkovou, sólové zpěvy podpořily vokalistky z pěveckého oddělení s J. Hrdličkovou, ti všichni doplňovali Jesband v zajímavých úpravách známých skladeb a populárních melodií. Hlavní dvojici z Fantoma opery pak nepředstavovali zpěváci, ale jejich party zazněly spolu s orchestrem v podání sólových houslí A. Jiskrové a violoncella M. Bělanského. Ve skladbě Stranger On The Shore nadchla publikum zpívající maminka spolu se svou dcerou klarinetistkou Luckou P., které orchestr skvěle doprovázel. Vynikající byla zpěvačka Adéla H. a velkým překvapením klarinetista orchestru Vašek V., který si od klarinetu „odskočil“ zazpívat rockový hit „Náš auťák, skvělej auťák“. Oprávněně ho po skončení koncertu na žádost publika jako přídavek zopakoval. Samostatné vystoupení dua Andrea a Dave (D. Csenge) pak bylo příjemným zpestřením programu. Celým hudebním večerem vtipně a s lehkostí provázel sám dirigent orchestru Josef Bárta. Neopominutelným prvkem celého koncertu byla i výprava scény, kterou připravil, zhotovil a také instaloval učitel ZŠ T. Rozsnyó s kolegyní P. Naďovou.

Poděkování závěrečné pak spolu s květinami předal muzikantům i hostům osobně starosta Jesenice ing. Pavel Smutný.

Blažena Lvová ZŘ školy pro ZUŠ