JARNÍ PETRKLÍČ - FINÁLE 22. BŘEZNA 2018

Do finále 30. ročníku dětského hudebního festivalu Jarní petrklíč, který se letos druhým rokem konal v KD Krakov v Praze 8, jsme na základě výsledků školního kola (27. a 28. 2.) vyslali dle propozic po dvou zástupcích do každé kategorie, s výjimkou kategorie velké sbory a soubory. Můžeme s potěšením konstatovat, že ani letos se naši žáci neztratili v této soutěži-hudební přehlídce, jíž se pravidelně zúčastňuje téměř na pět stovek dětí nejen z Prahy a jejího okolí. Z celkem deseti reprezentantů jich osm přivezlo ocenění v podobě stuh a diplomů: v kategorii mladší instrumentalisté se v pásmu „bronzová stuha“ umístily akordeonistka Magdaléna Knetlová a klavíristka Klára Kucharčuková, obě ze třídy MgA. Ireny Pastierikové. V kategorii starších instrumentalistů byla nejúspěšnější „zlatá“ saxofonistka Anika Soukupová ze třídy Josefa Bárty a akordeonista Samuel Kán ze třídy MgA. Ireny Pastierikové si přivezl „stříbro“, tradičně v podobě diplomu a stříbrné stuhy na symbolické velikonoční pomlázce. V kategorii mladších zpěváků získala „stříbro“ Bára Kováříková ze třídy Mgr. Jany Hrdličkové, „bronz“ si přivezla Viktorie Táčnerová, kterou připravovala a na housle doprovázela Bc. Andrea Jiskrová. V kategorii starších zpěváků byla „bronzová“ Tereza Trávníčková ze třídy Mgr. Jany Hrdličkové a v komorních souborech dosáhlo na „bronz“ také flétnové trio Flautissimo AlKlaSte ze třídy Markéty Kořínkové, DiS.

Podrobné výsledky a fotodokumentace na: www.jarnipetrklic.cz

Blažena Lvová,
ZŘ školy pro ZUŠ