OHLÉDNUTÍ ZA PRŮBĚHEM ŠKOLNÍHO KOLA SOUTĚŽE PRO MLADÉ MUZIKANTY JARNÍ PETRKLÍČ

Školní kolo soutěže pro mladé muzikanty Jarní petrklíč se konalo ve dnech 21. a 22. 2. kdy se ve dvou dnech vystřídali instrumentalisté, zpěváci a komorní soubory. Soutěž není určena pouze žákům základní umělecké školy, ale také žákům základní školy. Přesto se ukázalo, že proti předchozím ročníkům se letos zúčastnilo nejméně žáků.  Potěšující je však stoupající úroveň komorních souborů (od 3. ročníku v ZUŠ patří komorní nebo souborová hra k povinně volitelným předmětům!) Porota, posuzující výkony instrumentalistů, byla složena z téměř všech pedagogů naší ZUŠ (předsedou byl Josef Bárta, učitel hry na zobcovou flétnu, klarinet, saxofon a klávesy), druhá porota posuzovala výkony v kategoriích „mladší zpěváci“ a „starší zpěváci“ a byly v ní zastoupeny Štěpánka Borská za ZUŠ, Tereza Knapová za ZŠ a Ema Šoferová, studentka 6. ročníku oboru zpěv na Státní konzervatoři v Praze, bývala žákyně ZŠ Jesenice absolutní vítězka jednoho z ročníků finále této soutěže. V letošním roce postupují do finále, které se bude konat v kulturním domě Krakov (Praha 8) 23. 3. Tito instrumentalisté a zpěváci: Samuel Kán (hra na akordeon), Anika Soukupová (hra na altsaxofon), Eliška Černáková (hra na klavír), Ivan Lubyako (hra na kytaru), Ema Krajčinovič a Lucie Philipová (klarinetové duo), Alexandra Mádrová, Vojtěch Maxa, Stella Peterková a Klára Sklenská (flétnové kvarteto), Johana Klofáčová, Bára Kovaříková (kategorie mladších zpěváků) a Jonáš Bohatý jako náhradník (kategorie starších zpěváků).

Poděkování za účast v soutěži a za předvedené výkony patří všem zúčastněným, stejně tak jejich pedagogům, korepetitorům i rodičům, kteří své děti přišli ve školním kole povzbudit.

Blažena Lvová, zást. řed. pro ZUŠ