VÁNOČNÍ PŘEHRÁVKY HO ZUŠ ŽÁKŮ MARKÉTY KOŘÍNKOVÉ

V pondělí 17. prosince připravili žáci flétnové třídy M. Kořínkové vánoční přehrávky v divadelním sálku školy, na nichž předvedli svým rodičům a dalším hostům, co se od začátku letošního školního roku naučili. Ti nejmenší hráli na zobcové flétny sopránové, ti větší uplatnili hru na flétnu altovou či tenorovou především ve flétnovém souboru. Někteří z nich se učí hrát na vícero fléten, kromě zobcové také na flétnu příčnou a jedna z žákyň této třídy si sama vybrala (a také pořídila) Panovu flétnu, na kterou sólově zahrála. Ve vánočně vyzdobeném sále z „dílny“ učitelky výtvarného oboru Jitky Wernerové, akademické sochařky, se sešlo početné publikum, které všechny vystupující zaslouženě odměňovalo velkým potleskem. Klavírních doprovodů se citlivě a profesionálně zhostil učitel klavíru Krste Badarovski.

Blažena lvová,
ZŘ školy pro ZUŠ