VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE V 1. TŘÍDÁCH

Zpráva z projektového dne – Sametová revoluce  1. A, B, C, D, E

 

Pro děti jsme s kolegyněmi vypracovaly pracovní listy na téma Sametová revoluce. Děti se nenásilnou, zábavnou formou dozvěděly informace a symboliku spojenou se 17. listopadem – Václav Havel, státní vlajka, znak, hymna, OF, trikolora – kterou jsme jim pořídily a přišpendlily na trička.

Dětem jsme pustily krátký 3min. kreslený příspěvek – Dějiny udatného národa – Sametová revoluce, a 10 min. příspěvek Za železnou oponou. Na závěr jsme téma odlehčily retro reklamami. :)

Hravou formou se děti také seznámily s dobou před revolucí. Při té příležitosti jsme navštívili Retro výstavu s výstavou dětských výtvarných prací na Městském úřadě Jesenice a následně jsme si ve třídě ukazovali některé dobové předměty – Mončičáky, digi hry, céčka…

Dětem i nám se akce moc líbila a všechny určitě hodně bavila. :)

                                                                                                                                   paní učitelky 1. tříd