Z ADVENTNÍHO MUZICÍROVÁNÍ ZUŠ

Velký sál Společenského centra Jesenice byl ve čtvrtek 12. prosince zcela zaplněn návštěvníky z řad rodičů, příbuzných, kamarádů, známých, občanů jesenických, dle ohlasů ale i odjinud, zkrátka všech, kteří si umějí udělat čas a zajímají se o to, jak pracují učitelé s jejich dětmi a co všechno společně zvládli s blížícím se koncem prvního pololetí tohoto školního roku. A že bylo skutečně co poslouchat, na co se dívat, co obdivovat, čemu tleskat, nad čím občas i žasnout… Ve svém nabitém pracovním programu si udělal čas i starosta města ing. Pavel Smutný, aby ještě před začátkem důležitého a náročného jednání městského zastupitelstva přišel účinkující i hosty krátce pozdravit a popřát jim pěkný adventní čas i blížící se svátky vánoční a všem vystupujícím pak hodně úspěchů. Malí moderátoři, Adélka z 2. C a Filip z 5. A, bezchybně provázeli první částí podvečerního programu, v níž se vystřídali z hudebního oboru sólisté i komorní soubory, malé tanečnice a divadelníci z literárně dramatického oboru. Druhá půle programu patřila již tradičně školnímu orchestru Jesband pod taktovkou Josefa Bárty a pěveckému sboru pod vedením Jany Hrdličkové. Přehlídku populárních melodií otevřelo symbolické „Dobytí ráje“, nejznámější vánoční písně dojaly velkou část publika, ve dvou písních se představil mladý a talentovaný David Pejčoch jako host a v závěru stálá zpěvačka Jesbandu Adéla Halenčáková uzavřela program hitem I Feel Good. Zasloužené poděkování z úst ředitelky školy Jitky Novotné všem učitelům i vystupujícím žákům ZUŠ a předání květiny se snítkou jmelí pro štěstí bylo důstojnou tečkou letošního adventního koncertu. Aplaus publika pak potvrdil, že se nejen zpěvačka, ale (snad) i všichni v sále cítili adventně, předvánočně a „good“.

Blažena Lvová, ZŘ školy pro ZUŠ