Školní poradenské pracoviště (ŠPP)

ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ (ŠPP)

• v ZŠ a ZUŠ funguje od 1. 9. 2015 školní poradenské pracoviště (ŠPP), které tvoří:
    • Mgr. Zdeňka Valentová – školní psycholog a výchovná poradkyně pro 1. stupeň
    • Mgr. Eliška Kubů – výchovná poradkyně pro 2. stupeň
    • Bc. Tomáš Schwarzbacher Zeman – metodik prevence
    • Mgr. Jarmila Hrdličková – speciální pedagog
    • Martina Panošová – vedoucí asistentů pedagoga

• k standardní činnosti školského poradenského pracoviště patří služby poskytované žákům, jejich zákonným zástupcům, ale také pedagogickým pracovníkům
  • služby poradenského pracoviště jsou žákům poskytovány především v dopoledních hodinách, kdy probíhá výuka
  • rodiče mohou služby poradenského pracoviště využít po domluvení termínu s pracovníkem ŠPP (ke komunikaci využít bakaláře, email, telefon)

• cíle ŠPP:
    • zlepšení klimatu školy
    • posilování primární prevence
    • zkvalitnění péče o děti se speciálními vzdělávacími potřebami
    • práce s třídním kolektivem
    • kariérové poradenství
    • prevence školní neúspěšnosti

• veškerá dokumentace pracovníků ŠPP  je vedena v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů a je archivována (přístup k dokumentaci mají pouze zákonní zástupci daného žáka, příp. daný žák)